strona główna mapa serwisu


Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki (dowiedz się więcej).


lublin.eu kulturagospodarkaniepelnosprawnifunduszengosportWieści z ratusza

Ojczyzno Moja Najmilsza
Konkurs Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej
Lublin 2009


Patriotyzm to postawa, w której wzrastają pokolenia Polaków. Miłość do Ojczyzny zapisana została w wierszach, listach, nowelach i pieśniach. Aby utrwalać pamięć o tych utworach, a także przybliżyć współczesne patriotyczne utwory literackie zapraszamy do udziału w Konkursie Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej dla mieszkańców Lublina. Na Konkurs złożą się dwa Turnieje – Turniej Poezji i Prozy oraz Turniej Pieśni, a także Koncert Galowy z udziałem Laureatów.

Zachęcamy do poszukiwań w obrębie literatury współczesnej, do wyboru wierszy, tekstów prozatorskich i utworów muzycznych, które rzadko pojawiają się na akademiach i uroczystościach. Uwadze prezentujących się w Konkursie polecamy autorów z regionu lubelskiego – piewców naszej „małej ojczyzny”.

Mamy nadzieję, że Konkurs ten będzie okazją do kształtowania uczuć patriotycznych, upowszechniania polskiej tradycji narodowej, wzmocnienia identyfikacji z miejscem pochodzenia i jego dziedzictwem kulturowym. Umożliwi także propagowanie kultury słowa poprzez recytację i śpiew.

Uczestnicy nagrodzeni przez Jury wystąpią w Koncercie Galowym, który odbędzie się dnia 9 listopada 2009 r. w ramach lubelskich obchodów 91. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa „Pieśń ujdzie cało...”, którą w dniach 2-31 października można oglądać w „Galerii 31” Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Braci Wieniawskich 5, w dniach 3-11 listopada w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Akademickiej 15.


Organizatorzy:

Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin
Dział Edukacji Kulturalnej Centrum Kultury w Lublinie
Wydział Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin
Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie

Terminy i miejsce:

Przesłuchania – 4 - 5 listopada 2009 r., godz. 10.00 – 20.00,
4 - 5 listopada, godz. 10.00 - Turniej Poezji i Prozy
4 - 5 listopada, godz. 16.00 – Turniej Pieśni
Centrum Kultury ul. Peowiaków 12

Koncert Galowy – 9 listopada 2009 r., godz. 17.00
Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego, ul. Akademicka 15

Zgłoszenia:

Konkurs adresowany jest do młodzieży szkolnej, akademickiej oraz dorosłych mieszkańców miasta Lublin. Liczba zgłoszeń z placówki (szkoła, ośrodek kultury, parafia) – nie więcej niż 2 osoby w każdej konkursowej kategorii. Zachęcamy do przeprowadzenia wstępnych eliminacji w obrębie placówki.

Wypełnione karty zgłoszenia należy dostarczyć osobiście, listownie bądź mailowo w nieprzekraczalnym terminie do dnia 27 października 2009 r. na adres:

Dział Edukacji Kulturalnej Centrum Kultury w Lublinie,
ul. Peowiaków 12, 20-007 Lublin,
pokój 102 (I piętro)
e-mail: pracowniaslowa@ck.lublin.pl

Informacje o Konkursie można znaleźć na stronach www.ck.lublin.pl www.mbp.lublin.pl www.um.lublin.pl www.lublin2016.eu

Zawiadomienia pisemne o terminie występu nie będą wysyłane. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat kolejności występów prosimy dzwonić do Działu Edukacji Kulturalnej, tel. 081 536 68 30 (informacje dostępne od dnia 2 listopada).

Zasady uczestnictwa:

Przesłuchania konkursowe odbędą się w następujących kategoriach:


Turniej Poezji i Prozy – konkurs recytatorski
4 i 5 listopada 2009 r., godz. 10.00,
Sala Koncertowa Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, ul. Muzyczna 10
kategoria – młodzież szkolna
kategoria - dorośli

Uczestnicy przygotowują dwa utwory – utwór poetycki i fragment prozy nawiązujące do tematyki Konkursu. Zachęcamy do poszukiwań w obrębie literatury współczesnej, do wyboru wierszy i tekstów prozatorskich, które rzadko pojawiają się na akademiach i uroczystościach.
Łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 5 min.


Turniej Pieśni – konkurs wokalny
4 i 5 listopada 2009 r., godz. 16.00,
Sala Koncertowa Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, ul. Muzyczna 10

Do uczestnictwa zapraszamy dziecięce i młodzieżowe chóry, zespoły wokalne i wokalno – instrumentalne działające przy szkołach, domach kultury i parafiach. Uczestnicy przygotowują dwie pieśni lub piosenki nawiązujące do tematyki Konkursu. Zachęcamy do poszukiwań utworów muzycznych, które rzadko pojawiają się na akademiach i uroczystościach.
Łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 10 min.


I.Prezentacje oceniać będzie Jury wybrane przez organizatorów.
II.Jury będzie brać pod uwagę dobór repertuaru, jego niestandardowość, kulturę słowa, poprawność muzyczną, interpretację utworów, ogólny wyraz artystyczny.
III.Werdykt Jury jest niepodważalny.
IV.W Koncercie Galowym udział wezmą laureaci wskazani przez Jury oraz wykonawcy zaproszeni przez organizatorów.
V.Organizatorzy zapewniają obsługę techniczną przesłuchań i Koncertu Galowego – nagłośnienie, oświetlenie, fortepian lub pianino. Pozostałe instrumenty muzyczne wykonawcy zapewniają we własnym zakresie.
VI.Informacje o kolejności występów będą dostępne od dnia 2 listopada pod numerem telefonu (081) 536-68-30 oraz na stronie internetowej www.ck.lublin.pl


Dane kontaktowe:
Dział Edukacji Kulturalnej
Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12
tel. (081) 536-68-30
pracowniaslowa@ck.lublin.pl

Poniżej zamieszczamy formularz zgłoszeniowy.
KP/BP
Designed by DUOGRAPH © 2007   CMS mPortal 2.10 © COIG-SOFTWARE sp. z o.o.