UWAGA !!! Ta wersja strony jest nieaktualizowana. Zapraszamy do nowego portalu lublin.eu
Samorząd Miasta Lublin
strona główna mapa serwisu


Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki (dowiedz się więcej).


lublin.eu kulturagospodarkaniepelnosprawnifunduszengosportAKTUALNOŚCI
Uwaga kierowcy! W najbliższy weekend może nastąpić zmiana organizacji ruchu na ul. Armii Krajowej
2015-09-24
W najbliższą sobotę nastąpi zmiana organizacji ruchu na przebudowywanym odcinku ul. Armii Krajowej. Ruch obustronny na odcinku od wiaduktów nad ul. Ułanów do skrzyżowania z ul. Orkana zostanie przeniesiony na jezdnię po stronie os. Ruta. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych zmiany zostaną wprowadzone w z poniedziałku na wtorek.
zobacz więcej »
 
„Oskar” branży technologii finansowych dla lubelskiego startupa
2015-09-23
Lubelski startup Finanteq zdobył główną nagrodę “Best of Show” w konkursie Finovate w Nowym Yorku, największej konferencji dotyczącej innowacji technologicznych w świecie finansów. Nagroda, zwana również „Oskarem” branży fintech, została przyznana za stworzenie tzw. „superwalletów” – kolejnej generacji wirtualnych portmonetek.
zobacz więcej »
 
Uwaga kierowcy! W czwartek w nocy rozpocznie się remont nawierzchni al. Piłsudskiego
2015-09-23
Od nocy z czwartku na piątek będą prowadzone roboty związanie z remontem nawierzchni al. Piłsudskiego. Będą one dotyczyły odcinka od wyspy segregującej w rejonie skrzyżowania z ul. Narutowicza do mostu nad Bystrzycą. Prace potrwają do piątku 2 października i będą realizowane wyłącznie w porze nocnej.
zobacz więcej »
 
Otwarcie Punktu Obsługi Cudzoziemców w Łucku
2015-09-23
W Centrum Świadczenia Usług Administracyjnych w Łucku (odpowiednik naszego Biura Obsługi Mieszkańców), od 18 września, funkcjonuje Punkt Obsługi Cudzoziemców. Punkt jest efektem współpracy ukraińskich partnerskich miast Lublina: Łucka, Iwano - Frankiwska, realizujących wspólny projekt mający na celu poprawę świadczenia usług administracyjnych dla mieszkańców rejonów transgranicznych.
zobacz więcej »
 
Uwaga kierowcy! Pod koniec września rozpocznie się przebudowa skrzyżowania al. Kraśnickiej z drogą wojewódzką w kierunku Opola Lubelskiego
2015-09-23
Inwestycja obejmuje przebudowę wlotów skrzyżowania i wydzielenie relacji skrętnych, budowę wysp segregujących, montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej z DW747 i ul. Łanową oraz wyznaczenie przejść dla pieszych. Roboty potrwają do końca października. Na czas prac wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.
zobacz więcej »
 
„Kodeks reklamowy” dla Lublina
2015-09-22
Miasto rozpoczyna prace nad uchwałą regulującą możliwości reklamowania się w przestrzeni publicznej. Jest to możliwe dzięki przyjętej we wrześniu ustawie krajobrazowej dającej miastom większe kompetencje w zakresie ochrony krajobrazu.
zobacz więcej »
 
Park Ludowy przejdzie odnowę
2015-09-22
Gotowe są wstępne założenia zagospodarowania terenu Parku Ludowego, który po rewitalizacji stanie się parkiem aktywnej rekreacji. Spójna wizja zawiera propozycje rozwiązań promujących aktywny styl życia i zachęcających do odwiedzania parku. Projekt został zgłoszony do realizacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych nowej perspektywy finansowej UE.
zobacz więcej »
 
PoZdro! w Lublinie po raz drugi
2015-09-21
W Lublinie rusza II edycja Programu PoZdro! Fundacji Medicover. Wszyscy uczniowie pierwszej klasy gimnazjum mogą sprawdzić swój stan zdrowia, wystarczy zgoda opiekuna. Każda szkoła może także zgłosić się do realizacji Lekcji Multimedialnych PoZdro!, które pokażą młodym ludziom jak zdrowo żyć.
zobacz więcej »
 
Panie Dulskie na Festiwalu w Gdyni
2015-09-21
Gorące brawa i salwy śmiechu, z tak entuazjastycznym przyjęciem widzów jubileuszowego 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni spotkał się film "Panie Dulskie" w reżyserii Filipa Bajona. Wszystkie zdjęcia plenerowe były kręcone w Lublinie. Film został dofinansowany przez Lubelski Fundusz Filmowy.
zobacz więcej »
 
Lublin wyróżniony
2015-09-21
Lubelski Urząd Stanu Cywilnego wzorowo wdrożył i obsługuje system "Źródło" służący do edycji oraz przetwarzania danych gromadzonych w Systemie Rejestrów Państwowych. To dało Lublinowi 3 miejsce w zestawieniu 20 najbardziej aktywnych USC w Bazie Usług Stanu Cywilnego (BUSC). Pierwszą i drugą pozycję zajęły kolejno Kraków i Łódź, a za Lublinem znalazły się takie miasta jak Gdańsk, Bielsko-Biała, Białystok, Bydgoczsz, Szczecin, Rzeszów, Warszawa i Wrocław.
zobacz więcej »
 
Rozwój transportu miejskiego w Lublinie na najwyższym poziomie
2015-09-18
Lublin jest najlepszy w kraju pod względem komunikacji miejskiej. Polska Agencja Przedsiębiorczości przyznała MPK Lublin I miejsce w ogólnopolskim rankingu przedsiębiorstw komunikacji miejskiej. Teraz podejmujemy nowe wyzwania. Prezydent Krzysztof Żuk podpisał porozumienie będące kolejnym krokiem do poprawy obsługi transportowej miasta, wdrażając nowe rozwiązania w zakresie nowych technologii oraz problematyki obsługi transportu.
zobacz więcej »
 
W Lublinie przybędzie zieleni i kwiatów
2015-09-18
Nasadzenia drzew i krzewów oraz roślin cebulowych, które wiosną ukwiecą trawniki to planowane na najbliższe tygodnie działania miasta podejmowane wspólnie z Radami Dzielnic. Jesienią, Miejski Architekt Zieleni planuje także rewitalizację 3 skwerów i zazielenienie 4 rond. Z kolei w przyszłym roku przybędzie donic z drzewami i krzewami, konstrukcji kwiatowych oraz aranżacji roślinnych, które pojawią się przy węzłach drogowych.
zobacz więcej »
 
Profilaktyka po lubelsku - bezpłatne badanie krwi
2015-09-18
Z okazji Międzynarodowego Dnia Świadomości Przewlekłej Białaczki Szpikowej lekarze rodzinni zrzeszeni w Lubelskim Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców zapraszają na bezpłatne badanie morfologii krwi. Akcja zostanie przeprowadzona 22 września (wtorek) w godzinach 8:00-13:00.
zobacz więcej »
 
Pierwszy rok Lubelskiego Roweru Miejskiego
2015-09-18
Blisko 40 tysięcy użytkowników i ponad pół miliona wypożyczeń – to roczny bilans uruchomienia systemu. Najpopularniejszą trasą wśród użytkowników miejskiego roweru była trasa z ul. Zana na ul. Nadbystrzycką.
zobacz więcej »
 
Poznaj naukowy Lublin podczas tegorocznego Festiwalu Nauki (19-25 września)
2015-09-18
W Lublinie rozpoczyna się XII Lubelski Festiwal Nauki! W programie ponad 1100 projektów naukowych, które odbywają się na 5 lubelskich uczelniach wyższych, w ponad 30 instytucjach oraz kilku miastach naszego województwa. W niedzielę (20 września) zapraszamy mieszkańców na Piknik Naukowy na Arenie Lublin, wstęp wolny.
zobacz więcej »
 
 
Designed by DUOGRAPH © 2007   CMS mPortal 2.10 © COIG-SOFTWARE sp. z o.o.