strona główna mapa serwisu


Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki (dowiedz się więcej).


lublin.eu kulturagospodarkaniepelnosprawnifunduszengosportAKTUALNOŚCI
"Moje miasto bez elektrośmieci" - zbiórka elektrośmieci (30 maja)
2015-05-30
W ostatnią sobotę maja odbędzie się kolejna zbiórka elektrośmieci w naszym mieście. Już 30 maja mieszkańcy Lublina będą mogli pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego za darmo w aż sześciu specjalnych punktach zbierania, a nawet bezpośrednio z domu.
zobacz więcej »
 
Startuje II edycja projektu Kultura Na Widoku
2015-05-27
Filmy, muzyka, książki, gry i archiwalia – ponad 900 utworów w cyfrowej wersji można znaleźć na instalacjach Kultury Na Widoku, które od 27 maja, przez 5 miesiecy, będą podróżowały po Polsce. Ta multimedialna biblioteka odwiedzi 48 miejsc i 14 festiwali, podczas których posiadacze smartfonów, tabletów i użytkownicy Internetu na terenie całego kraju będą mieli szansę poznać bogactwo legalnych źródeł w sieci oraz w prosty sposób pobrać interesujące ich utwory.
zobacz więcej »
 
Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu na ul. Poligonowej, ul. Kunickiego i pl. Zamkowym
2015-05-27
W związku z budową ul. Poligonowej, przebudową wiaduktu kolejowego nad ul. Kunickiego i festynem "Bezpieczna Szkoła - Bezpieczna Lubelszczyzna", od początku przyszłego tygodnia na wyżej wymienionych ulicach zaczną obowiązywać projekty tymczasowej organizacji ruchu.
zobacz więcej »
 
Lublin Creative IT - targi i konferencja (28 maja)
2015-05-27
Targi Lublin staną się miejscem wymiany doświadczeń, dyskusji oraz prezentacji osiągnięć lubelskiego środowiska IT już w najbliższy czwartek (28 maja). Tematem wiodącym targów oraz towarzyszącej im konferencji Lublin Creative IT jest promocja rozwoju inteligentnych specjalizacji branży IT/ ICT – zastosowania innowacyjnych rozwiązań teleinformatycznych w obszarze kultury, komunikacji, marketingu oraz rozrywki i turystyki. Wstęp na targi i konferencję jest bezpłatny.
zobacz więcej »
 
Dodatkowe terminy badań przesiewowych Programu „PoZdro!”
2015-05-27
Uczniowie pierwszych klas gimnazjalnych z Lublina mogą skorzystać z badań przesiewowych podczas dwóch dodatkowych terminów. Aby wziąć udział w bezpłatnych badaniach prowadzonych przez Fundację Medicover, organizatora Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych „PoZdro!”, wystarczy zgoda opiekuna.
zobacz więcej »
 
3 nowe firmy w Podstrefie Lublin
2015-05-27
Trzech nowych inwestorów otrzymało zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO – PARK Mielec Podstrefa Lublin. To spółka ELPES, specjalizująca się w produkcji opakowań dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego, spółka MODERN-EXPO, wiodący producent wyposażenia handlowego w Centralnej i Wschodniej Europie oraz POL-SKONE, spółka będąca producentem drzwi i okien drewnianych.
zobacz więcej »
 
Już polecimy z Lublina do Sztokholmu
2015-05-27
Linie WizzAir uruchomiły połączenie lotnicze pomiędzy Sztokholmem a Lublinem. Pierwsze loty w obu kierunkach odbyły się w sobotę (23 maja). Na podróżnych, którzy tego dnia skorzystali z rejsu, czekały miłe niespodzianki. Uroczysta inauguracja połączenia odbyła się zarówno na lotnisku w Lublinie jak i w Sztokholmie.
zobacz więcej »
 
Zmiany w organizacji ruchu na czas drugiej edycji Lublin Sportival
2015-05-27
Już najbliższy weekend, w związku z organizacją drugiej edycji Lublin Sportival, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Zmiany obejmą pl. Zamkowy i ul. Kowalską.
zobacz więcej »
 
X Ekopiknik Rodzinny (31 maja)
2015-05-27
X Ekopiknik Rodzinny połączony z X Maratonem Leszczowym odbędzie się w niedzielę (31 maja) w godzinach 12:00-19:00 na terenie Ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Gościem muzycznym imprezy będzie zespół Recykling Band, który gra na instrumentach wykonanych z odpadów przeznaczonych do recyklingu.
zobacz więcej »
 
Życzenia Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego - Dzień Samorządu Terytorialnego
2015-05-26
Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, obchodzonego 27 maja, prezentujemy życzenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.
zobacz więcej »
 
Konkurs Foto Sezon Lublin rozstrzygnięty!
2015-05-26
Znamy laureatów konkursu Foto Sezon Lublin, organizowanego wspólnie z Lubelską Szkołą Fotografii, podczas tegorocznej edycji Sezonu Lublin. Do udziału w konkursie zgłosiło się 29 uczestników, którzy przygotowali łącznie 240 prac. W IV edycji Sezonu Lublin, trwającej od 24 kwietnia do 3 maja, w 218 wydarzeniach przygotowanych we współpracy z 30 partnerami, uczestniczyło ponad 6 tysięcy osób.
zobacz więcej »
 
 
Designed by DUOGRAPH © 2007   CMS mPortal 2.10 © COIG-SOFTWARE sp. z o.o.