strona główna mapa serwisu


Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki (dowiedz się więcej).


lublin.eu kulturagospodarkaniepelnosprawnifunduszengosportAKTUALNOŚCI
Bezpłatne badania cytlogiczne i mammograficzne
2015-05-05
Z bezpłatnych badań cytologicznych oraz mammograficznych skorzystać mogą wszystkie Panie mieszkające na terenie Lublina, w ramach populacyjnego programu profilaktyki raka piersi oraz populacyjnego programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy.
zobacz więcej »
 
Nowe standardy piesze w Lublinie
2015-05-04
Trwają prace nad wyznaczeniem obszaru miasta i wyborem tras, gdzie kostka brukowa zostanie zamieniona na bardziej przyjazną nawierzchnię, a krawężniki zostaną zrównane z jezdnią. Będzie to wstęp dla opracowania standardów nawierzchni chodników dla Lublina, który znacząco wpłynie na poprawę jakości traktów pieszych. Sugestie dotyczące infrastruktury pieszej można zgłaszać na adres e-mail: pieszy@lublin.eu
zobacz więcej »
 
Obchody Święta Flagi i Święta Narodowego 3 maja
2015-05-02
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystych obchodów Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbyły się w centrum miasta. W wydarzeniach uczestniczył Prezydent Krzysztof Żuk.
zobacz więcej »
 
Dyskusja Ministra z samorządowcami - ustawa krajobrazowa
2015-04-30
Spotkanie Ministra Kancelarii Prezydenta RP Olgierda Dziekońskiego z samorządowcami, środowiskami i organizacacjami było okazją do debaty dotyczącej tematyki związanej z ustawą krajobrazową. Podczas spotkania odbyła się prezentacja głównych założeń ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnienim narzędzi ochrony krajobrazu. W dyskusji wziął udział Prezydent Krzysztof Żuk.
zobacz więcej »
 
Dzień Solidarności Międzypokoleniowej (29 kwietnia)
2015-04-30
Kolorowy korodów uczestników w każdym wieku, Chór "Kasjopea" ze Szkoły Podstawowej nr 6, a także Orkiestra Dęta z Zespołu Szkół Transportowo - Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie oraz Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu, a przede wszystkim wspólny "Most Pokoleniowy" to tylko niektóre atrakcje wczorajszego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej. W tym roku obchody odbyły się już po raz czwarty.
zobacz więcej »
 
Nabór kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Lublin
2015-04-30
Termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Lublin upływa 4 maja (poniedziałek). Kandydatów na członków Rady zgłaszać mogą podmioty działające na rzecz osób starszych, w szczególności organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące uniwersytety trzeciego wieku.
zobacz więcej »
 
Wyścig kolarski o Puchar Prezydenta
2015-04-29
W najbliższą sobotę w centrum miasta odbędzie się XVIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Tandemów o Puchar Prezydenta Miasta Lublin. W związku z tym na ulicach wystąpią ograniczenia w ruchu pojazdów.
zobacz więcej »
 
Czym Lublin inspiruje biznes?
2015-04-29
Liczne atuty inwestycyjne Lublina, jednego z gospodarczych liderów Polski Wschodniej, są niezaprzeczalne. O tym, co to oznacza w praktyce i jak te atuty prezentować inwestorom, by tworzyć mechanizmy zachęcające do lokowania inwestycji w sercu Lubelszczyzny rozmawiali przedsiębiorcy, inwestorzy, eksperci i doradcy ekonomiczni podczas dyskusji "Czym Lublin inspiruje biznes?".
zobacz więcej »
 
Porady eksperckie w MUP - harmonogram
2015-04-29
Miejski Urząd Pracy w Lublinie zaprasza bezrobotnych mieszkańców Lublina do korzystania z bezpłatnych porad ekspertów z zakresu ubezpieczeń społecznych, zdrowotnych, prawa pracy i dostępnych ofert wsparcia, które udzielane będą przez pracowników ZUS, KRUS, NFZ, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Państwowej Inspekcji Pracy oraz Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie.
zobacz więcej »
 
Uwaga kierowcy! W weekend majowy wrócą prace na ul. Łęczyńskiej
2015-04-29
Na pierwszy weekend maja przewidziane są prace związane z dokończeniem przebudowy ul. Łęczyńskiej. Roboty będą prowadzone w porze nocnej od 30 kwietnia do 4 maja. Będzie się to wiązało z odcinkowym zamykaniem ulicy i wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego na czas prowadzonych prac.
zobacz więcej »
 
VI sesja Rady Miasta Lublin
2015-04-29
Sesja Rady Miasta Lublin VII kadencji odbędzie się w najbliższy czwartek (30 kwietnia). Obrady odbywać się będą w sali im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski (Ratusz, Plac Króla Władysława Łokietka 1), od godziny 9:00.
zobacz więcej »
 
 
Designed by DUOGRAPH © 2007   CMS mPortal 2.10 © COIG-SOFTWARE sp. z o.o.