strona główna mapa serwisu


Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki (dowiedz się więcej).


lublin.eu kulturagospodarkaniepelnosprawnifunduszengosportAKTUALNOŚCI
Organizacja ruchu w rejonie cmentarzy oraz funkcjonowanie komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych
2014-11-01
W celu usprawnienia ruchu w rejonie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. W 31 października - 3 listopada funkcjonariusze Policji będą kierować ruchem w godzinach jego największego nasilenia. Zachęcamy mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej.
zobacz więcej »
 
Sportowy weekend w Lublinie (31 pażdziernika - 2 listopada)
2014-10-31
Zapraszamy na sportowe emocje w nadchodzący weekend w Lublinie.
zobacz więcej »
 
I sesja Młodzieżowej Rady Miasta Lublin
2014-10-31
Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta Lublin IX kadencji odbędzie się dzisiaj (31 października). Rozpoczęcie obrad nastąpi o godz. 10:00 w sali Rady Miasta Lublin im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski (plac Władysława Łokietka 1)
zobacz więcej »
 
Europejska Miasja Karate w Japonii (13- 20 października)
2014-10-30
Delegacja Polskiego Związku Karate Tradycyjnego w dniach 13- 20 października br. przebywała z oficjalną wizyta w Tokyo (Japonia), w ramach projektu promującego włączenie karate do rodziny dyscyplin olimpijskich.
zobacz więcej »
 
Jubileusz 10 – lecia Centrum Aktywizacji i Rozwoju Seniorów
2014-10-30
29 października (środa) w Filii Nr 5 Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie obchodzono jubileusz 10 – lecia Centrum Aktywizacji i Rozwoju Seniorów. W uroczystości uczestniczyła Pani Monika Lipińska Zastępca Prezydenta Miasta Lublin.
zobacz więcej »
 
Znamy wyniki pierwszego Budżetu Obywatelskiego w Lublinie!
2014-10-30
Lublinianie zadecydowali o wydatkowaniu 10 mln zł. W ramach pierwszego Budżetu Obywatelskiego w Lublinie zrealizowanych zostanie 30 projektów, które w trakcie głosowania otrzymały największą ilość. Na 237 projekty oddano łącznie blisko 47 tys głosów. Największym uzananiem cieszył się projekt D-23 Polepszenie warunków życia zwierząt w lubelskim schronisku, który otrzymał aż 6715 głosów.
zobacz więcej »
 
Ogólnopolska Karta Dużych Rodzin
2014-10-30
29 października w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim miało miejsce uroczyste podpisanie porozumień z ośmioma podmiotami z terenu Województwa Lubelskiego, które przystąpiły do ogólnopolskiej Karty Dużych Rodzin. Gospodarzem spotkania był Wojewoda Lubelski Wojciech Wilk, a uczestniczyli również Pani Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych oraz Pan Marcin Zamoyski, Prezydent Miasta Zamość
zobacz więcej »
 
Otwarcie nowego odziału DPS "Kalina"
2014-10-30
28 października w Domu Pomocy Społecznej „Kalina” przy ul. Kalinowszczyzna 84 odbyła się uroczystość otwarcia nowego oddziału Domu – pierwszej na Lubelszczyźnie i w całym regionie wschodnim polski placówki przeznaczonej dla 25 osób z chorobą Alzheimera i schorzeniami pokrewnymi.
zobacz więcej »
 
Miejskie stypendia dla studentów i doktorantów
2014-10-30
Już jutro (31 października) mija termin składania wniosków o miejskie stypendia dla studentów i doktorantów. Wybitnie uzdolnieni studenci oraz doktoranci, zamieszkujący na terenie Gminy Lublin, których działalność naukowa lub artystyczna może przyczynić się do rozwoju Lublina i regionu lub wnieść znaczący wkład w rozwój nauki, mają możliwość ubiegania się o stypendia naukowe przyznawane przez Prezydenta Miasta Lublin.
zobacz więcej »
 
Uwaga kierowcy! Zawężenia na ul. Mełgiewskiej
2014-10-29
Od jutra przez około 3 tygodnie będą występowały zawężenia na ul. Mełgiewskiej. Utrudnienia mają związek z naprawą wiaduktu kolejowego realizowaną przez PKP PLK.
zobacz więcej »
 
Lublin uznany Liderem Rozwoju Regionalnego!
2014-10-29
Podczas II Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości w Katowicach miasto Lublin zostało nagrodzone statuetką Lidera Rozwoju Regionalnego. Nagrodę odebrał Zastępca Prezydenta ds. Zarządzania Miastem Grzegorz Siemiński.
zobacz więcej »
 
 
Designed by DUOGRAPH © 2007   CMS mPortal 2.10 © COIG-SOFTWARE sp. z o.o.