strona główna mapa serwisu


Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki (dowiedz się więcej).


lublin.eu kulturagospodarkaniepelnosprawnifunduszengosport



AKTUALNOŚCI
Rozbudowa systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego
2015-09-03
W nowym sezonie Lubelski Rower Miejski zostanie rozbudowany o 47 nowych stacji. Oznacza to, że wiosną system będzie liczył w sumie 88 stacji z czego 42 stacje, w tym dwie z rowerami dziecięcymi, będzie znajdowało się na terenie Lublina, a pięć pojawi się w Świdniku. W takim kształcie system zostanie uruchomiony przez sezonem letnim przyszłego roku.
zobacz więcej »
 
Festiwal Partnerstwa we Lwowie (3-6 września)
2015-09-03
W tym roku Festiwal Partnerstwa wpisany jest w kulturalny program Kongresu Kultury Partnerstwa Wschodniego. Oba wydarzenia są bardzo ciekawą propozycją na spędzenie pierwszego wrześniowego weekendu we Lwowie.
zobacz więcej »
 
Konrad Czerniak zachęca do udziału w Akademii Pływania
2015-09-02
W Lublinie gościł Konrad Czerniak, trzykrotny medalista Mistrzostw Świata w pływaniu, dwukrotny mistrz Europy, wielokrotny rekordzista Polski i medalista Mistrzostw Polski. Podczas spotkania z Prezydentem Krzysztofem Żukiem i przedstawicielami Zarządu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” podpisano list intencyjny dotyczący współpracy sportowca w promowaniu uprawiania sportu i aktywnego wypoczynku.
zobacz więcej »
 
Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny "Lublin i Münster w obiektywie – nowoczesne budynki"
2015-09-02
Zachęcamy mieszkańców Lubelszczyzny do udziału w konkursie fotograficznym, którego przedmiotem są nowoczesne budynki Lublina. Zgłoszenia należy wysyłać do wtorku, 15 września. Każdy z autorów może nadesłać maksymalnie 3 fotografie. Zapraszamy do udziału!
zobacz więcej »
 
Europejska Nagroda Obywatelska dla Fundacji „Oswoić Los”
2015-09-02
Uroczyste wręczenie Europejskiej Nagrody Obywatelskiej dla Fundacji „Oswoić Los” odbyło się w dniu dzisiejszym na Zamku Lubelskim. Nagroda stanowi wyraz uznania dla pracy osób wyjątkowych, które poprzez swoją codzienną aktywność promują europejskie wartości.
zobacz więcej »
 
III Kongres Kultury Partnerstwa Wschodniego we Lwowie (4-6 września)
2015-09-02
Jaka jest misja kultury w czasie kryzysów? Czy mamy kryzys „wartości europejskich”? Strach w kulturze? To tylko niektóre tematy do dyskusji podczas III Kongresu Kultury Partnerstwa Wschodniego we Lwowie który odbędzie się w dniach 4 – 6 września 2015 na Lwowskim Uniwersytecie im I. Franka. Uroczystego otwarcia Kongresu w najbliższy piątek (4 września) dokona Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
zobacz więcej »
 
IX Sesja Rady Miasta Lublin (3 września)
2015-09-02
Najbliższa sesja Rady Miasta Lublin odbędzie się w czwartek (3 września). Obrady odbywać się będą w sali im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski (Ratusz, Plac Króla Władysława Łokietka 1), od godz. 9:00.
zobacz więcej »
 
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016
2015-09-02
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016 z udziałem Prezydenta Krzysztofa Żuka, odbyła się w środę (2 września) w Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II przy ul. Bursztynowej 22. Część oficjalną poprzedziła Msza Św. w kościele pw. Matki Bożej Rożańcowej przy ul. Bursztynowej 20.
zobacz więcej »
 
Stypendium szkolne na rok szkolny 2015/2016
2015-09-01
Informujemy o możliwości skorzystania, przez uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Lublin, z pomocy materialnej o charakterze socjalnym w postaci stypendium szkolnego. Wnioski można składać do 15 września 2015 roku. Uczniowie szkół prowadzonych przez miasto składają wnioski w szkole do której będą uczęszczać w roku szkolnym 2015/2016, z kolei uczniowie uczęszczający do szkół prowadzonych przez inne podmioty składają wnioski bezpośrednio w Wydziale Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin przy ul. Narutowicza 37/39.
zobacz więcej »
 
Europejski Festiwal Smaku - koncert na Arenie Lublin (3 września)
2015-09-01
7. edycja Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie rozpocznie się już w środę (2 września) i trwać będzie do niedzieli (6 września). To edycja specjalna, dedykowana Gruzji, jednemu z krajów Partnerstwa Wschodniego. Gwiazdą festiwalu jest Katie Melua, która wystąpi w najbliższy czwartek (3 września) na Arenie Lublin. Wcześniej na scenie zaprezentuje się Mela Koteluk.
zobacz więcej »
 
Poznaj przestrzeń miasta – Geoportal Miejski
2015-09-01
Od dziś mieszkańcy Lublina mogą korzystać z nowego narzędzia informatycznego. Geoportal Miejski powstał jako jeden z elementów Systemu Informacji Przestrzennej Lublina. Bezpłatnie dostępnych jest 6 serwisów: ogólna mapa miasta, wybory 2015, mapa turystyczna, mapa inwestycji miejskich, mapa rowerowa oraz planowanie przestrzenne.
zobacz więcej »
 
Energetyczne rozpoczęcie roku szkolnego
2015-08-31
W ramach akcji „Energetyczny Tornister” 55 dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole podstawowej, otrzymało tornistry wraz z wyposażeniem. Wyprawki szkolne wręczyła Pani Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta ds. Społecznych.
zobacz więcej »
 
Wyróżnienia Prezydenta Miasta Lublin dla sportowców
2015-08-31
Prezydent Krzysztof Żuk wręczył listy gratulacyjne sportowcom, którzy zajęli pozycje medalowe podczas tegorocznych Mistrzostw Europy Juniorów w Eskilstunie (Szwecja) oraz XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Łódzkie 2015.
zobacz więcej »
 
Setne urodziny mieszkańca Lublina Zygmunta Kotera
2015-08-31
Mieszkaniec Lublina, Pan Zygmunt Koter, 18 kwietnia skończył 100 lat. W najbliższy wtorek (1 września), w Dniu Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, przedstawiciel Prezydenta Miasta Krzysztofa Żuka wręczy Jubilatowi medal Prezydenta Miasta Lublin przyznany w uznaniu zasług dla Ojczyzny i Lublina oraz okolicznościowy list gratulacyjny.
zobacz więcej »
 
Lubelskie MPK najlepszym przedsiębiorstwem komunikacji miejskiej w Polsce
2015-08-31
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie zajęło I miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej. Ranking organizowała Polska Agencja Przedsiębiorczości pod patronatem redakcji Forum Przedsiębiorczości w Dzienniku Gazecie Prawnej oraz Biznes Plus w Gazecie Wyborczej.
zobacz więcej »
 
 




Designed by DUOGRAPH © 2007   CMS mPortal 2.10 © COIG-SOFTWARE sp. z o.o.