strona główna mapa serwisu


Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki (dowiedz się więcej).


lublin.eu kulturagospodarkaniepelnosprawnifunduszengosportAKTUALNOŚCI
Rozpoczęcie remontu ulicy Daszyńskiego w Lublinie
2014-07-31
Lubelskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych od 5 sierpnia (wtorek) przystępuje do robót drogowych na ulicy Ignacego Daszyńskiego. Prace zakładają remont chodników oraz nawierzchni jezdni. Prace rozpoczną się od rozbiórki krawężników.
zobacz więcej »
 
Otwarcie Centralnego Placu Zabaw
2014-07-31
Już jutro (1 sierpnia) mieszkańcy Lublina, zarówno młodsi jak i starsi, będą mogli skorzystać z nowego placu zabaw w Lublinie. To nowa przestrzeń w mieście, gdzie pojawi się wiele atrakcji, tu będą odbywały się pokazy, warsztaty czy koncerty. Centralny Plac Zabaw powstanie na placu przy budynku Centrum Kultury.
zobacz więcej »
 
Specjalna linia autobusowa uruchomiona na czas trwania remontu ul. Łęczyńskiej
2014-07-31
Od 1 sierpnia zostanie uruchomiona specjalna linia autobusowa, która ułatwi poruszanie się komunikacją miejską na czas trwania remontu ul. Łęczyńskiej. Tymczasowa linia nr 709 będzie kursowała na trasie Mełgiewska WSEI - Gospodarcza - Hutnicza - Łęczyńska (do przystanku Przyjaźni 01). Autobusy w dzień powszedni, w godzinach szczytu będą jeździły co 20 minut, natomiast poza szczytem oraz w sobotę i w niedzielę co pół godziny.
zobacz więcej »
 
Ostrzeżenie o burzach z gradem z dn.31.07.2014 r.
2014-07-31
Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie opady gradu.
zobacz więcej »
 
Lubelskie obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
2014-07-30
1 sierpnia obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego oraz „Akcji Burza” na Lubelszczyźnie. W Lublinie odbędą się oficjalne obchody 70. rocznicy wydarzeń.
zobacz więcej »
 
Żydowskie wesele w Lublinie
2014-07-30
Inscenizacja ślubu żydowskiego to unikalne w skali kraju wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz cyklicznych imprez wielokulturowego Lublina. Stare Miasto w najbliższy weekend przybliży uczestnikom radość smakowania potraw żydowskich oraz tradycję z pogranicza, religii, nauki, teatru i muzyki. Festiwal kuchni i tradycji żydowskiej odbędzie się w Lublinie w najbliższy weekend (2, 3 sieprnia).
zobacz więcej »
 
Informacja na temat włączenia syren alarmowych w dniu 1.08.2014 r.
2014-07-30
Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Lublin informuje, że 1 sierpnia (piątek) o godzinie 17:00 na 1 minutę zostaną włączone syreny alarmowe na terenie Lublina. Działania te mają na celu upamiętnienie i uhonorowanie poświęcenia i walk Powstańców Warszawskich z 1944 roku.
zobacz więcej »
 
Rowerzyści z Lublina podbijają Europę
2014-07-29
Michał i Piotr wyruszyli z Lublina na czterech kółkach w zeszłym tygodniu. Na rowerach przejechali już ponad 600 kilometrów. Teraz są w Rumunii, przed nimi jeszcze ponad 3 tysiące kilometrów, chcą zdobyć Serbię, Czarnogórę, a może nawet Grecję.
zobacz więcej »
 
Profilaktyka raka szyjki macicy: bezpłatne szczepienia
2014-07-28
Trwa realizacja programu szczepień ochronnych przeciw ludzkiemu wirusowi brodawczaka (HPV) dla 12-letnich dziewcząt (urodzonych w 2002 roku) mieszkanek Lublina. Szczepienie jest jedną z form profilaktyki raka szyjki macicy. Szczepienie jest wykonywane za zgodą rodziców.
zobacz więcej »
 
MUP wprowadza usługę tłumacza języka migowego on-line
2014-07-28
Dzięki nowej usłudze osoby niesłyszące podczas załatwiania spraw w Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie mają możliwość swobodnej komunikacji oraz gwarancję prawidłowego przekazu informacji przez pracownika Urzędu. Tłumacz on-line dostępny jest w godzinach pracy urzędu. Tłumaczenie rozmowy odbywa się w czasie rzeczywistym.
zobacz więcej »
 
Miasto szuka organizatora zajęć sportowych w hali przy ul. Krochmalnej 13
2014-07-28
Prezydent Miasta Lublin ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej - prowadzenie zajęć szkoleniowych lub/i organizacja meczy, turniejów, zawodów w hali sportowej przy ul. Krochmalnej 13.
zobacz więcej »
 
 
Designed by DUOGRAPH © 2007   CMS mPortal 2.10 © COIG-SOFTWARE sp. z o.o.