strona główna mapa serwisu


Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki (dowiedz się więcej).


lublin.eu kulturagospodarkaniepelnosprawnifunduszengosportAKTUALNOŚCI
Wcześniejsze uruchomienie systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego
2015-03-05
Decyzją Prezydenta Krzysztofa Żuka, z pierwszym dniem kalendarzowej wiosny zostanie uruchomiony system Lubelskiego Roweru Miejskiego. Do dyspozycji miłośników jednośladów będzie 400 rowerów rozlokowanych w 40 bezobsługowych stacjach. Liczymy, że w tym sezonie Rower Miejski będzie cieszył się jeszcze większą popularnością wśród mieszkańców
zobacz więcej »
 
Dowody osobiste z nowymi zdjęciami
2015-03-05
W związku z wprowadzeniem nowego wzoru dowodu osobistego od 1 marca 2015 roku zmianiło się także znajdujące się tam zdjęcie. Według nowych przepisów fotografia jest taka jak w paszportach. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało nową instrukcję wykonywania zdjęć do dokumentów paszportowych oraz dowodów osobistych. Instrukcja wykonywania zdjęć spełniających kryteria ICAO w zakresie biometrycznego wizerunku twarzy w polskich dokumentach podróży dostępna jest na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
zobacz więcej »
 
Przedłużenie al. Solidarności może zostać Top Inwestycją roku
2015-03-05
Budowa dojazdu do obwodnicy miasta Lublin, czyli przedłużenie al. Solidarności, została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2015. Zachęcamy do oddawania głosów na największą w historii Lublina inwestycję drogową.
zobacz więcej »
 
Bezpłatne porady eksperckie w MUP
2015-03-05
Miejski Urząd Pracy w Lublinie zaprasza bezrobotnych mieszkańców Lublina do korzystania z bezpłatnych porad ekspertów z zakresu ubezpieczeń społecznych, zdrowotnych, prawa pracy i dostępnych ofert wsparcia, które udzielane będą przez pracowników ZUS, KRUS, NFZ, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Państwowej Inspekcji Pracy oraz Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie. Porady udzielane są cyklicznie w siedzibie MUP w Lublinie przy ul. Niecałej 14
zobacz więcej »
 
Ostrzeżenie o oblodzeniu z dnia 04.03.2015 r.
2015-03-04
Po występujących w ciągu dnia opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych...
zobacz więcej »
 
Dni Lubelskiej Wyżyny IT 2015 na półmetku
2015-03-03
700 pasjonatów nowych technologii wzięło udział w drugiej edycji konferencji informatycznej „Check IT” w Lubelskim Parku Naukowo Technologicznym. Bezpłatne warsztaty, prelekcje i wykłady skierowane były głównie do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy mogli zapoznać się z ofertą lubelskich uczelni wyższych. Przed nami jeszcze Lubelskie Dni Informatyki, które odbędą się 22 kwietnia br.
zobacz więcej »
 
W dzień kobiet – o zdrowiu
2015-03-03
Miasteczko zdrowia i urody ma przypomnieć mieszkankom Lublina, by regularnie dbały o swoje zdrowie. Akcja ma zwrócić uwagę na konieczność wykonywania badań profilaktycznych. W niedzielę (8 marca) na terenie Galerii Olimp w godzinach 14:00-18:00 odbędą się spotkania ze specjalistami, porady lekarskie, wykonanie badań pomiaru glikemii i ciśnienia tętnicznego oraz naukę udzielania pierwszej pomocy.
zobacz więcej »
 
Specjaliści o zdrowiu kobiet
2015-03-03
Polki za rzadko wykonują badania profilaktyczne i szczepienia ochronne. O tym jak zachęcić kobiety do częstszego korzystania z bezpłatnych programów zdrowotnych przypomną specjaliści podczas konferencji "Zdrowie Kobiety" skierowanej do pracowników lubelskich urzędów, która odbędzie się 12 marca (czwartek) w Trybunale Koronnym.
zobacz więcej »
 
Lublin pierwszym miastem z bezpieczną szkołą
2015-03-03
Lublin pracuje nad zasadami prawidłowego zachowania w sytuacjach zagrożenia w szkołach. Procedury i filmy instruktażowe, jako pionierskie rozwiązanie w tej dziedzinie, zostaną udostępnione szkołom i instytucjom na terenie całego kraju. Tylko w Lublinie szkolenia z zakresu bezpieczeństwa przejdzie ok. 10 tys. osób.
zobacz więcej »
 
Cukrzyca problemem wśród uczniów
2015-03-03
22 proc. polskich nastolatków cierpi z powodu nadwagi lub otyłości. Uczniowie I klasy gimnazjalnej w bezpłatnych badaniach przesiewowych sprawdzą swój stan zdrowia pod kątem występowania czynników zagrażających zachorowaniu na choroby cywilizacyjne, w tym na cukrzycę typu 2 (uznaną przez WHO, jako pierwszą chorobę niezakaźną, za epidemię).
zobacz więcej »
 
Utrudnienia związane z nowym systemem informatycznym
2015-03-03
W związku z uruchamianiem przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w dniu 2 marca 2015 r. nowego systemu informatycznego, służącego wydawaniu dowodów osobistych oraz dokonywaniu czynności meldunkowych, mogą wystąpić przerwy w ciągłości obsługi petentów. Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy
zobacz więcej »
 
 
Designed by DUOGRAPH © 2007   CMS mPortal 2.10 © COIG-SOFTWARE sp. z o.o.