strona główna mapa serwisu


Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki (dowiedz się więcej).


lublin.eu kulturagospodarkaniepelnosprawnifunduszengosportAKTUALNOŚCI
100. rocznica bitwy pod Jastkowem i wkroczenia Legionów Polskich do Lublina
2015-07-31
W dniach 31 lipca – 3 sierpnia 1915 r. rozegrała się w rejonie Jastkowa bitwa pomiędzy wojskami rosyjskimi wycofującymi się pod naporem wojsk austro-węgierskich a Legionami Polskimi. Walki zakończyły się opuszczeniem linii frontu przez wojska rosyjskie rankiem 3 sierpnia. Prezentujemy program obchodów upamiętniających rocznicę bitwy pod Jastkowem i wkroczenia Legionów Polskich do Lublina.
zobacz więcej »
 
Uwaga kierowcy! Wyłączenie sygnalizacji na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej-ul. Zana-ul. Wojciechowskiej
2015-07-31
W najbliższy weekend, tj. w sobotę (1 sierpnia) od godz. 7:00 do godz. 20:00 w niedzielę (2 sierpnia) wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej - ul. Zana - ul. Wojciechowskiej.
zobacz więcej »
 
Seniorzy z Lubaczowa w Lublinie
2015-07-30
Grupa seniorów z Lubaczowa wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta Lubaczów odwiedzi w najbliższy piątek (31 lipca) nasze miasto. Goście poznają doświadczenia w zakresie działalności prowadzonej na rzecz seniorów w Lublinie.
zobacz więcej »
 
Lubelskie obchody 71. rocznicy Powstania Warszawskiego
2015-07-30
W tym roku przypada 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego oraz Akcji „Burza”. Prezentujemy program obchodów Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego, uroczystości odbędą się w sobotę (1 sierpnia) w Lublinie.
zobacz więcej »
 
Lublin gospodarzem FIVB Volleyball World Grand Prix 2015
2015-07-30
Już w najbliższy weekend w Lublinie będziemy gościć finałowy turniej FIVB World Grand Prix – prestiżowe rozgrywki w żeńskiej siatkówce. W lubelskiej Hali Globus zobaczymy trzy najlepsze drużyny II Dywizji WGP - zespoły Holandii, Portoryko, Czech oraz reprezentację Polski. Stawką jest awans do I Dywizji.
zobacz więcej »
 
300 twórców z Polski, Słowacji, Ukrainy, Białorusi i Litwy
2015-07-28
Kolorowe pająki z bibułek i słomy, rzeźby z drewna i gliny, malowane szkło, wyroby prosto spod kowalskiego młota, wiklinowe kosze, ozdoby ręcznie wyplatane ze słomy czy z drutu, koronki, hafty i ludowe zabawki – to wszystko i wiele więcej będzie zobaczyć i kupić podczas Jarmarku Jagiellońskiego, który już za dwa tygodnie (14-16 sierpnia) rozpocznie się na Starym Mieście w Lublinie.
zobacz więcej »
 
Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego "Moje miasto bez elektrośmieci"
2015-07-25
Zbliża się kolejna zbiórka elektrośmieci w naszym mieście. Już w najbliższą sobotę (25 lipca) mieszkańcy Lublina będą mogli pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego za darmo w aż sześciu specjalnych punktach zbierania, a nawet bezpośrednio z domu.
zobacz więcej »
 
Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu w kwartale ulic: Wieniawska, de Tramecourta, Spokojna, Karskiego.
2015-07-24
W związku z budową budynku biurowo-usługowego powstającego przy ul. Wieniawskiej 15a wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu w kwartale ulic: Wieniawska, de Tramecourta, Spokojna, Karskiego. Zmiany będą obowiązywały od soboty 25 lipca 2015 do końca lipca 2017.
zobacz więcej »
 
Lublin: miasto młode i dynamiczne – miasto perspektywiczne
2015-07-23
W Lublinie na 9 uczelniach wyższych kształci się ponad 70 tysięcy studentów. Znaczna większość z nich - na kierunkach pożądanych przez pracodawców z sektora BSS. To jeden z czynników, dzięki którym Lublin staje się ważnym ośrodkiem lokalizacji firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu (BSS) w Polsce.
zobacz więcej »
 
Bezpłatne szczepienia przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) dla dziewczynek
2015-07-23
Zapraszamy na bezpłatne szczepienia przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). Szczepienie jest przeznaczone dla 12-letnich dziewcząt tj. urodzonych w 2003 roku mieszkanek Lublina. Jest jedną z form profilaktyki raka szyjki macicy.
zobacz więcej »
 
Aktualizacja Programu Rewitalizacji dla Lublina
2015-07-22
Zachęcamy mieszkańców Lublina do składania projektów do aktualizowanego Programu Rewitalizacji. Karty zgłoszenia projektów dostępne są w zakładce REWITALIZACJA na stronie głównej Urzędu Miasta. Czas na skłdanie propozycji projektów upływa 31 sierpnia br.
zobacz więcej »
 
Magia Carnavalu Sztukmistrzów pod lupą naukowców
2015-07-21
Tegoroczna edycja Carnavalu Sztukmistrzów będzie przedmiotem projektu badawczego realizowanego przez Wydział Filozofii i Socjologii UMCS i Kancelarię Prezydenta Miasta Lublin. Zachęcamy mieszkańców i turystów do udziału w ankiecie.
zobacz więcej »
 
Program Zdrowie dla Lublina 2015 – 2020
2015-07-20
Zachęcamy do zgłaszania opinii i wniosków do projektu „Programu Zdrowie dla Lublina 2015 – 2020”, który zostanie wykorzystany do wyznaczenia kierunków działań na rzecz poprawy stanu zdrowia mieszkańców. Opinie i wnioski można zgłaszać w dniach od 20 lipca do 14 sierpnia 2015 r.
zobacz więcej »
 
Uwaga kierowcy! Od jutra zamknięty zostanie odcinek ul. Lotniczej
2015-07-20
Od wtorku do końca sierpnia zamknięty dla ruchu zostanie odcinek ul. Lotniczej od skrzyżowania z ul. Droga Męczenników Majdanka do ul. Puchacza. Na ten czas objazd zostanie poprowadzony ulicami: Krańcową, Pogodną Plagego i Laśkiewicza, Wrońską.
zobacz więcej »
 
"Wyprawka szkolna" dla uczniów z Lublina
2015-07-20
Możliwość skorzystania z pomocy na dofinansowanie zakupu podręczników szkolnych mają dzieci i młodzież uczęszczająca do szkół i placówek na terenie Miasta Lublin w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2015 r. – „Wyprawka szkolna”. Wnioski należy składać w szkole do dnia 4 września 2015 roku włącznie.
zobacz więcej »
 
 
Designed by DUOGRAPH © 2007   CMS mPortal 2.10 © COIG-SOFTWARE sp. z o.o.