strona główna mapa serwisu


Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki (dowiedz się więcej).


lublin.eu kulturagospodarkaniepelnosprawnifunduszengosportAKTUALNOŚCI
Ostrzeżenie o upałach z dnia 03.07.2015r.
2015-07-03
Prognozuje się temperaturę maksymalną od 30°C do 35°C. Tylko we wtorek przejściowo chłodniej od 28°C na północy województwa do 31°C na południu. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C.
zobacz więcej »
 
Inauguracja "Lubelskiej Karty Seniora"
2015-07-03
Spotkanie dotyczące "Lubelskiej Karty Seniora", z udziałem Prezydenta Miasta Lublin i przedstawicieli Rady Seniorów, odbędzie się w najbliższy poniedziałek, tj. 6 lipca o godzinie 13.00 w Ratuszu (sala nr 24).
zobacz więcej »
 
Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na al. Kraśnickiej
2015-07-02
W najbliższą sobotę przed południem nastąpi zmiana organizacji ruchu na przebudowywanym odcinku al. Kraśnickiej. Dotyczy to odcinka od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Roztocze. Ruch w obu kierunkach zostanie przeniesiony na pasy ruchu po stronie budowanego parku handlowego.
zobacz więcej »
 
Aktualizacja Programu Rewitalizacji dla Lublina
2015-07-02
Zachęcamy mieszkańców Lublina do składania projektów do aktualizowanego Programu Rewitalizacji. Karty zgłoszenia projektów dostępne są w zakładce REWITALIZACJA na stronie głównej Urzędu Miasta. Czas na skłdanie propozycji projektów upływa 31 sierpnia br.
zobacz więcej »
 
Pierwsze z cyklu spotkań Prezydenta z Radami Dzielnic
2015-07-02
Wizytą w Dzielnicy Wrotków Prezydent Krzysztof Żuk rozpoczął cykl spotkań z lubelskimi Radami Dzielnic. To pierwszy krok do opracowania Planów Rozwoju Dzielnic – elementu zarządzania partycypacyjnego zapisanego w Strategii Rozwoju Lublina na lata 2013-2020.
zobacz więcej »
 
Żmigród. Zamknięty dla samochodów, otwarty dla inicjatyw
2015-07-01
Od początku lipca ul. Żmigród została zamknięta dla ruchu od strony ul. Królewskiej. Teraz to strefa zamieszkania, a właściwie strefa inicjatyw mieszkańców, którzy mają tu pierwszeństwo przed pojazdami. Namiastką pomysłów mieszkańców na aranżację tej ulicy było zorganizowane przez nich wydarzenie, stanowiące nowe otwarcie dla Żmigrodu.
zobacz więcej »
 
Podsumowanie letniej edycji Lublin Sportival 2015
2015-07-01
Premierowy pokaz filmu podsumowującego letnią edycję Lublin Sportival 2015 został zaprezentowany w scenerii Starego Miasta, na dziedzińcu Zamku Lubelskiego. Film autorstwa Macieja Tomkówa oraz pokaz zdjęć i nagrań z wydarzenia były okazją do wymiany poglądów i dyskusji na temat możliwości rozwoju formuły Lublin Sportival. Kolejne emocje i widowiskowe konkurencje czekają nas już 5 grudnia podczas zimowej edycji tego wyjątkowego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego Lublin Sportival 2015!
zobacz więcej »
 
Znamy wyniki oceny projektów Budżetu Obywatelskiego Lublina na 2016 r.
2015-06-30
Przedstawiamy wyniki oceny formalnej projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego 2016. Zespół ds. oceny formalnej projektów zweryfikował 167 projektów pozytywnie. Jako niemożliwe do realizacji uznano 43 projekty.
zobacz więcej »
 
Podpisanie Lubelskiej Deklaracji Solidarności z Ukrainą
2015-06-30
Z uwagi na dramatyczną sytuację osób dotkniętych konfliktem wojennym oraz wewnętrznie przesiedlonych na Ukrainie, w duchu solidarności i najlepszych tradycji dobrosąsiedztwa polsko-ukraińskiego, Prezydent Krzysztof Żuk podpisał Lubelską Deklarację Solidarności z Ukrainą o udzieleniu pomocy i wsparcia humanitarnego w ramach programu "Razem z Ukrainą".
zobacz więcej »
 
Posiedzenie Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych
2015-06-30
Dziś w Lublinie obraduje Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych. W posiedzeniu uczestniczy Prezydent Krzysztof Żuk. Podczas spotkania poruszony zostannie m.in. temat sytuacji i problemów mniejszości narodowych i etnicznych na terenie województwa lubelskiego i znaczenia edukacji w miejscach pamięci, ze szczególnym uwzględnieniem byłych niemieckich obozów koncentracyjnych. Posiedzenie zaplanowane jest na dwa dni (30 czerwca-1 lipca)
zobacz więcej »
 
Zmiany w organizacji ruchu w związku z Lubelską Nocą Kabaretową
2015-06-30
Już najbliższy weekend, w związku z organizacją Lubelskiej Nocy Kabaretowej, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Zmiany obejmą pl. Zamkowy i ul. Kowalską.
zobacz więcej »
 
Pojedziemy nowymi autobusami przegubowymi
2015-06-30
Od jutra mieszkańcy Lublina będą jeździć 16 nowymi autobusami przegubowymi. Pojazdy będą kursowały w dzień powszedni na liniach: 8, 15, 17, 18, 40 i 57, a w sobotę i niedzielę na liniach nr: 8, 15 i 37. Kontrakt z przewoźnikiem został podpisany na 8 lat.
zobacz więcej »
 
26. Międzynarodowy Wyścig Kolarski
2015-06-29
W najbliższą środę z Lublina wystartuje 26 Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków. W związku z imprezą nastąpią zmiany w organizacji ruchu.
zobacz więcej »
 
Lublin Street Festiwal - 3. edycja w obiektywie
2015-06-29
Plac Litewski zamienił się w zeszły weekend w plac zmagań zawodników koszykówki podczas 3. edycji Lublin Street Festival. Otwarta formuła pozwoliła młodym ludziom zaprezentować swoje różnorodne talenty, zarówno z dziedziny sportu jak i szeroko rozumianej sztuki ulicznej. Prezentujemy galerię zdjęć z tego wydarzenia.
zobacz więcej »
 
Lublin Sportival 2015 - podsumowanie letniej edycji
2015-06-29
Podsumowanie letniej edycji Lublin Sportival 2015 odbędzie się w poniedziałek (29 czerwca) o godzinie 21:00 na Dziedzińcu Zamkowym Muzeum Lubelskiego. Spotkanie zakończy premierowy pokaz oficjalnego filmu podsumowującego Lublin Sportival 2015 - edycja letnia! Przeżyjmy jeszcze raz sportowe emocje, rowerowe akrobacje, cztery strefy zlokalizowane na placu Zamkowym oraz Sportowe Miasteczko Festiwalowe, które w ostatni weekend maja dostarczyły rozrywki mieszkańcom i turystom Lublina.
zobacz więcej »
 
 
Designed by DUOGRAPH © 2007   CMS mPortal 2.10 © COIG-SOFTWARE sp. z o.o.