UWAGA !!! Ta wersja strony jest nieaktualizowana. Zapraszamy do nowego portalu lublin.eu
Samorząd Miasta Lublin
strona główna mapa serwisu


Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki (dowiedz się więcej).


lublin.eu kulturagospodarkaniepelnosprawnifunduszengosportWieści z ratusza

Deklaracje dot. odbioru odpadów komunalnych
15-05-2013
Przypominamy, że 31 maja 2013 roku upływa termin na złożenie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Obowiązek taki mają wszyscy właściciele i zarządcy nieruchomości zamieszkałych.

Od 1 lipca 2013 roku właściciele oraz zarządcy nieruchomości nie będą już podpisywać umów indywidualnych z przedsiębiorstwami odbierającymi odpady komunalne, zrobi to za nich gmina, podpisując jedną umowę w imieniu mieszkańców. Właściciele nieruchomości muszą złożyć do Urzędu Miasta wypełnioną deklarację, w której podają m.in. adres nieruchomości której są właścicielem lub zarządcą, deklarują ilość osób w danym gospodarstwie domowym, określają sposób zbierania odpadów komunalnych (selektywny lub nieselektywny) i na tej podstawie wyliczają sobie sami kwotę opłaty jaką będą ponosić za gospodarowanie odpadami przez nich wytworzonymi.

Deklarację należy złożyć w Urzędzie Miasta (osobiście w Biurach Obsługi Mieszkańców oraz w Wydziale Ochrony Środowiska) lub wysłać pocztą na adres urzędu do 31 maja 2013 roku. Przypominamy także, że w Biurach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta, w godzinach pracy urzędu, również można uzyskać pomoc w zakresie prawidłowego wypełnienia deklaracji.

Zapraszamy do skorzystania z poradnika wypełninia deklaracji, a także  specjalnej infolinię dla mieszkańców Lublina, którzy będą chcieli uzyskać informacje związane z wypełnieniem deklaracji.

Numery infolinii pod którymi będzie można uzyskać informację to:

801 066 715 oraz 801 084 009 (opłata jak za połączenie na numer stacjonarny według taryfy Operatora)
81 446 64 08 oraz 81 565 51 56 z telefonów komórkowych (opłata jak za połączenie na numer stacjonarny według taryfy Operatora).

Infolinia będzie czynna:

od poniedziałku do piątku w godzinach 9 - 21
oraz w soboty w godzinach 9 - 17

Przypominamy, że właściciele nieruchomości oraz zarządcy nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy winni zadbać o to, aby dotychczas obowiązujące umowy zostały wypowiedziane ze skutkiem na dzień 30 czerwca 2013 r.

Z nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy (np. przesiębiorstwa, firmy, lokale użytkowe, dziłalności gospodarcze, placowki użytecznosci publicznej itp.) odbiór odpadów będzie się odbywał na takich samych zasadach jak dotychczas, czyli nie ma potrzeby wypowiadania dotychczasowej umowy na odbiór odpadów komunalnych oraz składania deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi do Prezydenta Miasta Lublin.

Więcej na www.odpady.lublin.eu
KP/BP
Designed by DUOGRAPH © 2007   CMS mPortal 2.10 © COIG-SOFTWARE sp. z o.o.