UWAGA !!! Ta wersja strony jest nieaktualizowana. Zapraszamy do nowego portalu lublin.eu
Samorząd Miasta Lublin
strona główna mapa serwisu


Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki (dowiedz się więcej).


lublin.eu kulturagospodarkaniepelnosprawnifunduszengosportWieści z ratusza

Ile planów zagospodarowania mają miasta (Rzeczpospolita)

13 proc. Krakowa i Poznania, prawie 16 proc. Łodzi i niemal 20 proc. Szczecina – takie powierzchnie miast są pokryte planami zagospodarowania przestrzennego. Dużo lepiej wypadają Lublin i Gdańsk, które mają plany odpowiednio dla 44 i 57 proc. powierzchni.

(...) Lublin: blisko połowa

Miasto obejmuje obszar o powierzchni 14 750 ha. Jak informuje Elżbieta Mącik z lubelskiego urzędu, według stanu na 30 listopada 2007 roku miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego objętych jest 6448 ha, co stanowi 43,7 proc. powierzchni miasta.

– Jest to m.in. obszar zachodni, obejmujący osiedla: Lipniak, Węglin Północny, Konstantynów, Sławinek, Rogatka Warszawska, obszar północno-wschodni z terenem powstającej dzielnicy mieszkaniowej Rudnik, północna część dzielnicy Kalinowszczyzna oraz osiedla zabudowy jednorodzinnej Ponikwoda i Bazylianówka – wylicza Elżbieta Mącik.Planami są też pokryte obszary: południowo-zachodni obejmujący dzielnice mieszkaniowe Rury i Czuby, północny z dzielnicą Czechów, rejonem mieszkaniowym Lemszczyzna oraz obszar wschodni obejmujący Jakubowice, Hajdów, Zadębie, Tatary, Majdan Tatarski i Felin.

– Poza kompleksami leśnymi Dąbrowy i Starego Gaju oraz gruntów rolnych w południowej części miasta, przyległych do lasu Dąbrowa, pozostałe tereny wymagają miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego – mówi Elżbieta Mącik.

Dodaje, że w toku sporządzania są miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego m.in. dla rejonu Sławina i Dzbenina, rejonu Łęczyńskiej, Kośminka, ul. Kunickiego czy osiedla Sierpińskiego.Mogą być uchwalone już w 2008 roku. W Lublinie na pozwolenie na budowę czeka się około miesiąca. (...)

Cały artykuł: Rzeczpospolita, Nieruchomości, "Ile planów zagospodarowania mają miasta",

Aneta Gawrońska,17 grudnia 2007 r.


KP/BP
Designed by DUOGRAPH © 2007   CMS mPortal 2.10 © COIG-SOFTWARE sp. z o.o.