strona główna mapa serwisu


Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki (dowiedz się więcej).


lublin.eu kulturagospodarkaniepelnosprawnifunduszengosportWieści z ratusza

Ile planów zagospodarowania mają miasta (Rzeczpospolita)

13 proc. Krakowa i Poznania, prawie 16 proc. Łodzi i niemal 20 proc. Szczecina – takie powierzchnie miast są pokryte planami zagospodarowania przestrzennego. Dużo lepiej wypadają Lublin i Gdańsk, które mają plany odpowiednio dla 44 i 57 proc. powierzchni.

(...) Lublin: blisko połowa

Miasto obejmuje obszar o powierzchni 14 750 ha. Jak informuje Elżbieta Mącik z lubelskiego urzędu, według stanu na 30 listopada 2007 roku miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego objętych jest 6448 ha, co stanowi 43,7 proc. powierzchni miasta.

– Jest to m.in. obszar zachodni, obejmujący osiedla: Lipniak, Węglin Północny, Konstantynów, Sławinek, Rogatka Warszawska, obszar północno-wschodni z terenem powstającej dzielnicy mieszkaniowej Rudnik, północna część dzielnicy Kalinowszczyzna oraz osiedla zabudowy jednorodzinnej Ponikwoda i Bazylianówka – wylicza Elżbieta Mącik.Planami są też pokryte obszary: południowo-zachodni obejmujący dzielnice mieszkaniowe Rury i Czuby, północny z dzielnicą Czechów, rejonem mieszkaniowym Lemszczyzna oraz obszar wschodni obejmujący Jakubowice, Hajdów, Zadębie, Tatary, Majdan Tatarski i Felin.

– Poza kompleksami leśnymi Dąbrowy i Starego Gaju oraz gruntów rolnych w południowej części miasta, przyległych do lasu Dąbrowa, pozostałe tereny wymagają miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego – mówi Elżbieta Mącik.

Dodaje, że w toku sporządzania są miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego m.in. dla rejonu Sławina i Dzbenina, rejonu Łęczyńskiej, Kośminka, ul. Kunickiego czy osiedla Sierpińskiego.Mogą być uchwalone już w 2008 roku. W Lublinie na pozwolenie na budowę czeka się około miesiąca. (...)

Cały artykuł: Rzeczpospolita, Nieruchomości, "Ile planów zagospodarowania mają miasta",

Aneta Gawrońska,17 grudnia 2007 r.


KP/BP
Designed by DUOGRAPH © 2007   CMS mPortal 2.10 © COIG-SOFTWARE sp. z o.o.