strona główna mapa serwisu


Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki (dowiedz się więcej).


lublin.eu kulturagospodarkaniepelnosprawnifunduszengosportWieści z ratusza

Zbiórka elektrośmieci jak co miesiąc, w ostatnią sobotę

Przypominamy o akcji „Elektrośmieci? Przynieś z mieszkania do punktu zbierania”. Najbliższa zbiórka w sobotę (31 stycznia). Istnieje również możliwość odebrania sprzętu bezpośrednio od jego właściciela. Szczegóły poniżej.

Na terenie Lublina funkcjonuje pięć czasowych punktów zbierania elektrośmieci. Można do nich bezpłatnie oddać zepsute i zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne: artykuły gospodarstwa domowego, sprzęt audiowizualny, komputerowy i oświetleniowy. Punkty zbierania zlokalizowano przy dużych supermarketach, a akcje odbywają się regularnie w każdą ostatnią sobotę miesiąca, w godzinach 9.00 – 14.00.

Punkty zbierania:

Tesco (ul. Orkana 4)
Obi (ul. Chemiczna 2)
E. Leclerc (ul. Turystyczna 1)
E. Leclerc (ul. T. Zana 19)
Real (ul. Chodźki 14)

Jeżeli ktoś nie ma możliwości dowiezienia zużytego sprzętu AGD do punktu zbiórki, Polska Korporacja Recyklingu może go odebrać z nieruchomości pod warunkiem, że taka potrzeba zostanie zgłoszona w tygodniu, w którym wypada ostatnia sobota miesiąca, ale tylko do piątku. Elektrośmieci należy samemu wystawić przed klatkę lub posesję. Pracownicy PKR nie są zobowiązani do pomocy przy wynoszeniu zużytego sprzętu z pomieszczeń. Do momentu odbioru urządzeń przez firmę właściciel jest zobowiązany do ich pilnowania.

Potrzebę zabrania sprzętu można zgłosić dzwoniąc pod numer 081 74 55 200.

WięcejKP/BP
Designed by DUOGRAPH © 2007   CMS mPortal 2.10 © COIG-SOFTWARE sp. z o.o.